Sokotra

Warszawa, ul. Wilcza 27.
Rachunek 2 osoby = 78 zł

Dawny, garażowy skład złomu na Wilczej 27 zamienił się w niewielką restaurację, w której, podobno po raz pierwszy w Warszawie, możemy posmakować kuchni jemeńskiej. Sokotra serwuje również kuchnię indyjską.
Wnętrze restauracji nawiązuje do przeszłości tego lokalu.
Podczas oczekiwania na zamówienie otrzymaliśmy do chrupania aromatycznego, suchara.


Bardzo dobrym wyborem była indyjska zupa pomidorowa. Gęsta, ale nie kremowa, z bardzo dokładnie przetartych pomidorów, lekko słodka. Wyczuwalny akcent przypraw indyjskich, z wyraźnym aromatem podsmażanego czosnku, nadawały zupie egzotycznego smaku, ale całość komponowała się świetnie. Zupa jest trochę tłusta. Koszt całe 7 zł.


Mix pakora to kawałki warzyw, kurczaka, ryby i serka paneer, panierowane w mące z cieciorki, które podane jest z czatnejem miętowym i tamaryndowym. Wygląda strasznie, smakuje tylko trochę lepiej. Zamówienie tej potrawy to nie był najlepszy pomysł. Jedyna pozytywna rzecz, to fakt, że panierka nie była tak tłusta jak się spodziewaliśmy chwilę po zobaczeniu dania. Koszt 17 zł oznacza, że strata była relatywnie niewielka.


Chicken biryani, czyli duża porcja ryżu basmati ze smażonym kurczakiem, już w mniejszej ilości, to też jak widać żadna wyszukana potrawa. Dominujący smak przypraw indyjskich i kurczak pokrojony w zdecydowanie za duże kawałki. Nie jest to danie godne uwagi, ale do zjedzenia. Nam brakowało przede wszystkim warzyw w tym zestawieniu. Inwestycja za 25 zł.


Do tego regionalne piwo plus pyszna indyjska herbata. Całość w bardzo rozsądnej cenie.
Sokorta to pomimo wszystko całkiem miłe miejsce. Mając na uwadze dosyć dużą listę potraw nie wykluczamy, że wrócimy tu jeszcze i może wybierzemy trochę lepiej.

Link do restauracji: Sokotra

1 komentarz:

  1. Kochani, a może warto zrobić wycieczkę do restauracjach, które można znaleźć na portalach zakupów grupowych. Na www.okazje.galeriauslug.pl jest bogata oferta z całej Polski w tym gastronomiczna.

    OdpowiedzUsuń