Piazza Ristorante

ul. Puławska 2,
Warszawa,
tel. 22 204 04 83.

Po ostatniej wizycie na Bagatela znowu poniosło nas w te okolice. Tym razem odwiedziliśmy Piazza Ristorante, która zlokalizowana jest w budynku City Shopping przy Placu Unii Lubelskiej. Restauracja mieści się na parterze, można wejść przez centrum handlowe, ale również zewnętrznym wejściem od ulicy ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

W restauracji przywitało nas jasne, przestronne wnętrze i przyjemna muzyka w tle. Do Piazza Ristorante wpadliśmy o godzinie 15, więc skoncentrowaliśmy się na daniach adekwatnych do pory dnia, chociaż w menu dostępne są również śniadania.


Północ Południe

ul. Bagatela 10,
Warszawa,
tel. 22 114 31 13.

Przy ulicy Bagatela 10 odkryliśmy nową restaurację o nazwie "Północ P0łudnie". Jej nazwa nawiązuje do pochodzenia dań, które są tam serwowane. Trafiliśmy tu w tygodniu, w godzinach lunchowych. Lunch, składający się z zupy lub przystawki oraz dania dnia, to koszt 25 zł. Serwowany jest on do godziny 17:00, a model działania tej restauracji nie pozwala w czasie lunchu na wybór dań z karty regularnej. Jest to pewną niedogodnością, gdyż menu lunchowe zawiera tylko dwa dania główne.

Podczas naszej wizyty było zdecydowanie południowo. Karta zawierała:

1. Zupa minestrone - 12 zł
2. Bruschetta - 12 zł
3. Gulasz wołowy - 18 zł
4. Gnocchi - 18 zł


Wybraliśmy gnocchi oraz gulasz wołowy.