Le Victoria Brasserie Moderne

ul. Królewska 11,
Warszawa,
tel. 22 657 83 82Do restauracji Le Victoria Brasserie Moderne, w hotelu Sofitel Warsaw Victoria, zagościła zimowa odsłona menu autorstwa, zdolnego szefa kuchni, Macieja Majewskiego.
Zostaliśmy zaproszeni na degustację przygotowanych dań. Powitano nas lampką szampana i kilkoma słowami od hotelowych oficjeli oraz wspomnianego szefa kuchni. Ciekawszym punktem programu była prezentacja składania dań, które następnie mieliśmy możliwość degustować.

1.Risotto ziemniaczane z tzw. ostrygami z kurczaka przyozdobione czarną truflą.

Kawałeczki ziemniaków były odpowiednio twarde. Kurczak na zewnątrz przyjemnie chrupiący, a w środku miękki i soczysty. Całość przyozdobiona płatkiem czarnej trufli, która mile komponowała się z resztą składników.


Żurawina

Żurawia 32/34,
Warszawa,
tel. 22 521 06 66

Żurawinę odwiedziliśmy chwilę po jej odświeżającym remoncie. Byliśmy tu ostatnio dobrych kilka miesięcy temu i nie udało nam się zauważyć spektakularnych zmian po tej re-aranżacji. W zasadzie, gdyby nam o niej nie powiedziano nawet byśmy się nie zorientowali.

Żurawina ma dość atrakcyjną lokalizację bo w samym centrum miasta, w miejscu gdzie ulica Żurawia krzyżuje się z Marszałkowską. Dobre miejsce na np. lunch biznesowy, na którym właśnie byliśmy.

Przystawka
to rosti z buraka z kozim serem i pesto (25 zł). Rosti to oryginalnie rodzaj placków ziemniaczanych. Także to z buraka jest przygotowywane podobnie. Bardzo często przed smażeniem jeszcze się je piecze i to było chyba tak właśnie obrobione. Generalnie w połączeniu z kozim serem i pesto była to smaczna przystawka. Najlepsza pozycja w trakcie tej wizyty. Cena trochę wysoka jak na proste danie z prostych i tanich składników.


Hostaria Alle Bandierette

Riva Nazario Sauro 2
Trieste

Triest, najważniejszy port północno-wschodnich Włoch, jest miejscem najbardziej zaawansowanych technologicznie gałęzi przemysłu we Włoszech. Architektonicznie pozostaje on w tym samym klimacie co 200 lat temu, kiedy był najważniejszym nadmorskim miastem austriackiego imperium.
Na jego nabrzeżu, napotkamy pałace z XVIII wieku, z urzekającym widokiem na Adriatyk i okoliczne wzgórza. To tu chętnie spotyka się stara elita Triestu, która docenia sprawdzone smaki świeżych portowych ryb w nadbrzeżnych restauracjach. Jednym z takich miejsc jest właśnie Alle Bandierette – w tłumaczeniu "Pod chorągiewkami".