Północ Południe

ul. Bagatela 10,
Warszawa,
tel. 22 114 31 13.

Przy ulicy Bagatela 10 odkryliśmy nową restaurację o nazwie "Północ P0łudnie". Jej nazwa nawiązuje do pochodzenia dań, które są tam serwowane. Trafiliśmy tu w tygodniu, w godzinach lunchowych. Lunch, składający się z zupy lub przystawki oraz dania dnia, to koszt 25 zł. Serwowany jest on do godziny 17:00, a model działania tej restauracji nie pozwala w czasie lunchu na wybór dań z karty regularnej. Jest to pewną niedogodnością, gdyż menu lunchowe zawiera tylko dwa dania główne.

Podczas naszej wizyty było zdecydowanie południowo. Karta zawierała:

1. Zupa minestrone - 12 zł
2. Bruschetta - 12 zł
3. Gulasz wołowy - 18 zł
4. Gnocchi - 18 zł


Wybraliśmy gnocchi oraz gulasz wołowy.Gnocchi z pak choi, blanszowaną rukolą, groszkiem i cukinią było naprawdę udane. Jest to często podawane danie, ale bardzo rzadko ma właściwą konsystencję, miękkość czy kleistość. W "Północ Południe" jest idealne.

Gulasz wołowy nie jest wdzięcznym obiektem do zdjęć. Szczególnie gdy zamiast lustrzanki mamy smartfona, a wnętrze jest niedoświetlone. W rzeczywistości wygląda znacznie lepiej. Wołowe kawałki mięsa, o odpowiedniej wielkości, podane z pieczarkami, marchwią, papryką i pieczonymi ziemniakami, są miękkie i odpowiednio soczyste. Brak jakichkolwiek problemów z porcjowaniem czy rozdrabnianiem podczas jedzenia. Kolejny udany wybór.

"Północ Południe" to miejsce, które możemy polecić. Wnętrze jest może zbyt ciemne, co szczególnie przeszkadza w słoneczne dni, znajdziemy natomiast ogródek jako alternatywę podczas ładnej pogody.
Cały rachunek, który dodatkowo zawierał dwie wody oraz dwa cappuccino zamknął się w kwocie 61 zł, co jak na dwie osoby jest bardzo przyjazną opcją w tej części miasta.


Link do www: Północ Południe

2 komentarze: