Dziki Lokator

ul. Międzynarodowa 67,
muszla koncertowa w Parku Skaryszewskim,
Warszawa,
tel. 533 304 387


Pod koniec kwietnia skorzystaliśmy z zaproszenia na otwarcie kolejnej włoskiej restauracji. Zwie się ona Dziki Lokator i mieści w Parku Skaryszewskim. Podczas eventu można było posmakować dań na tle małego koncertu i degustacji win. Prezentacja dań odbyła się w formie szwedzkiego stołu.

Wnętrze nie jest zaskakujące, zabawnym pomysłem jest natomiast ubranie kucharzy w spodnie o wzorze dopasowanym do mozaiki, którą obłożony jest piec do pizzy.Na pierwszy rzut wystawiono przystawki, a raczej po prostu gotowe półprodukty kuchni toskańskiej. Dziki Lokator sprowadza je specjalnie z tego regionu lub przyrządza na miejscu według własnych tradycyjnych receptur. Można było spróbować coccoli z ciasta drożdżowego, pysznej konfitury morelowej, ostrych wiśni o smaku musztardowym, wędlin i serów z regionu, a wszystko to zagryźć słoną focaccią.


W międzyczasie kelnerki zaczęły częstować panini z gorgonzolą i paniani z nadzieniem pomidorowym.Primi stanowiły flaczki po florencku – mocno pomidorowe, czuć było bardzo silny aromat dojrzewającej wędliny.


Obowiązkowa pozycja w ramach tego typu show to pizza. Na klasycznej włoskiej focacci podano szynkę san daniele, pastę truflową, marynowane borowiki. Jak najbardziej udane połączenie smaków.


Deserów natomiast nie podano, chociaż wiemy że regularnej karcie istnieją. Wiemy też, że nie są specjalnością tego miejsca. I o ile smakosze wina znajdą tu coś dla siebie, ponieważ lokal prezentuje duży wybór win regionalnych, to jednak wielbiciele słodkich smaków po prostu się zawiodą.

Dzikiego Lokatora na pewno trudno zlokalizować, szczególnie osobom, które nie znają Skarysza. Miejsce niewątpliwie jest przyjemne i nie powinno nikogo zawieść. Ceny przystępne, duży ogródek, mile widziane dzieci, a także przyjaciele w postaci psów. Udało nam się nawet ponownie je odwiedzić, tym razem do wspomnianej pizzy dodając niezwykle aromatyczny krem z pomidorów.

Link do www: Dziki Lokator

2 komentarze:

  1. Mmm, ale wszystko wygląda pysznie. A jak ceny?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ceny są o.k. Danie główne od ok. 30 zł.

    OdpowiedzUsuń

Wystąpił błąd w tym gadżecie.