Poland 100 Best Restaurants Awards - Tamka 43

W ostatnią sobotę odbył się finał konkursu Poland 100 Best Restaurants Awards.
Nagrodę główną zdobyła Restauracja Romantyczna Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Niestety nie mieliśmy okazji recenzować tego lokalu, póki co pozostaje nam zaufać konsumentom, którzy głosowali na to miejsce. Oczywiście gratulujemy!


BY the WAY BOTTEGAkulinarna

Warszawa, ul. Lipowa 7a.
Degustacja nowej karty.

Jedna z naszych ulubionych restauracji, BY the WAY, zaprosiła nas na degustację w związku z wprowadzeniem nowej karty. Jej autorem jest szef tutejszej kuchni Szymon Althamer, który związany jest z BTW od prawie roku. Poniżej mamy przyjemność zaprezentować dania wchodzące w skład nowej karty.

Kalmary baby na puree z dyni, z marynowanym imbirem.


Concept 13

Warszawa, ul. Bracka 9.
Rachunek dwie osoby = 250 zł.

Concept 13 to restauracja należąca do sieci restauracji rodziny Likus, znajdująca się na piątym piętrze Domu Handlowego VITKAC, w budynku Wolf Bracka, przy ulicy Brackiej 9.
Czyli na bogaciej. Nie każdy przeciętny zjadacz chleba ma odwagę, aby przekroczyć progi tego szacownego przybytku. Nam się udało, więc dzielimy się wrażeniami.

Restauracja zajmuje ostatnie piętro tego nowoczesnego budynku. Wnętrze jest przestronne i dzięki olbrzymim przeszkleniom bardzo jasne. Pomimo minimalistycznego wykończenia panuje tu ciepło, którego ton nadało zastosowanie drewnianych akcentów z pięknego naturalnego dębu i sosny. W lecie dostępny jest olbrzymi taras, z którego roztacza się widok na dachy Warszawy. Trochę niezrozumiała jest obecność kryształowych lamp w kształcie zwisających sopli - są tu absolutnie zbędne. Restauracja posiada mocna kartę win oraz koktajli.