Michel Moran - Bistro de Paris

7 grudnia, Warszawa, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 9.
Rachunek 2 osoby = 313 zł.

Michel Moran jest właścicielem bardzo znanej w stolicy i docenianej od lat przez smakoszy, restauracji o nazwie Bistro de Paris. W świadomości przeciętnego zjadacza kotleta zaistniał niedawno, dzięki roli jurora w programie Masterchef, po którym zasłynął opinią, że Magda Gessler programu nie wygrałaby na pewno, co tym bardziej zachęciło nas do odwiedzenia restauracji, której on szefuje.

Wnętrze restauracji, mieszczącej się w końcu pod dość prestiżowym adresem, jest nieładne. Wystrój nawiązuje do gustów nowuryszy z późnych lat 90-tych. Za to po zamówieniu pierwszych dań możemy spodziewać się miłej niespodzianki. Podczas naszej wizyty był to creme brulee z foie grass:Nolita

Warszawa, ul. Wilcza 46
Rachunek 3 osoby = 512 zł.

Nolita, to nowa, otwarta w listopadzie 2012, restauracja przy ulicy Wilczej 46. Szefem kuchni i właścicielem jest tu Jacek Grochowina, bywalcom znany z restauracji Amber Room. Pan Jacek stworzył na Wilczej ciekawe miejsce, które już na pierwszy rzut oka wyróżnia się design'em, w sensie pozytywnym oczywiście. Prosty, minimalistyczny wystrój o czystej formie sprawia, że restauracja nie przytłacza gości, jednocześnie czuć nobliwość tego miejsca. Pracę kuchni można obserwować przez ogromne okno umieszczone w centralnym miejscu restauracji. Z powodu dużej liczby gości nie mieliśmy możliwości udokumentowania wnętrza na zdjęciach.

Przejrzysta karta kusi różnorodnością przystawek i dań głównych, zarówno mięsnych, jak i rybnych. Po zajęciu miejsc na stół trafiło czekadełko, gdzie masło zostało pięknie podane na kamieniu soli:


By The Way Bottega Kulinarna

Warszawa, ul. Lipowa 7A,
Rachunek 2 osoby = 156 zł

Ulica Lipowa na warszawskim Powiślu to kolejne miejsce, które w ciągu ostatniego roku obrodziło dużą liczbą knajp i stało się szalenie popularne. Znajdziemy tu Lody na Patyku, Piaskownicę, SAM, czy aktualnie przez nas opisywana By The Way Bottega Kulinarna, czyli w skrócie BTW. Restauracja ta umiejscowiona jest pomiędzy Lodami na Patyku i SAMem, konkretnie Lipowa 7A, i charakteryzuje się lekkim, przyjemnym wystrojem z zapamiętywalnym barem we francuską pepitkę:


Wygląda to wszystko naprawdę bardzo urokliwie, dlatego tym chętniej zasiedliśmy przy pięknym stole z marmuru bianco carrara, a wzrok skierowaliśmy na menu w postaci olbrzymiej tablicy zwieszonej na jednej ze ścian. Pierwszy nasz wybór to bruschetta (17 zł):