Piękna 56

Warszawa, ul. Piękna 56. Rachunek 2 osoby = 185 zł z winem.

W miejsce dawnej restauracji Cotlet Club, przy ulicy Pięknej 56, całkiem niedawno powstał nowy lokal, o nazwie tej samej co jego adres. Zamiast ciemnej jaskini, jaką był Cotlet, aktualnie napotykamy skromnie urządzone, ale całkiem miłe wnętrze.


12 stolików

Warszawa, ul. Krucza 16/22, 13 października 2011.

Pod tym adresem, czyli Krucza 16/22, mieściła się jeszcze niedawno bardzo przyjemna restauracja z jedzeniem wegetariańskim, opisywana również na tym blogu, 4 Ye Goode Foode. Niestety nie utrzymała się zbyt długo i została zastąpiona przez "12 stolików", gdzie podawane są dania kuchni włoskiej. Czyli bardzo "oryginalnie".

Wystrój wnętrza został lekko zmodyfikowany i nadal jest tu schludnie, i estetycznie:


Atelier Amaro

Warszawa, ul. Agrykola 1, 6 października 2011.

Zbyt długa przerwa w publikowaniu wprowadziła zamieszanie w naszym archiwum, skutkiem którego straciliśmy kilka ciekawych opisów, z których najbardziej żal nam Zanzibaru i Budapesztu :(

Stratę tę postaramy się zrekompensować relacją z restauracji Atelier Amaro na warszawskiej Agrykoli. Czytelnicy trochę zorientowani zapewne skojarzą zbieżność nazwy tego miejsca z osobą Wojciecha Amaro, chyba najbardziej wybitnego szefa kuchni w Polsce, który specjalizuje się w kuchni molekularnej. Kunszt tego młodego człowieka właśnie teraz postaramy się przybliżyć.

Restauracja usytuowana jest w urokliwym miejscu, z widokiem który umożliwia podziwianie bogactwa kolorów naszej pięknej polskiej jesieni. Sama sala nie jest zbyt duża, może ok. 10 stolików, dlatego polecamy wcześniejszą rezerwacją miejsc. W dniu naszej wizyty był to dopiero trzeci tydzień jej funkcjonowania. Wystrój odpowiadający współczesnym standardom, design nie powala na kolana. Jest po prostu estetycznie.

Na dzień dobry mieliśmy przyjemność poznać samego mistrza, który przywitał się z nami i wstępnie doradził przy wyborze dań. Karta jest specyficzna, gdyż składa się z trzech zestawów, od trzech dań, poprzez pięć, do ośmiu, w cenach odpowiednio: 125 zł, 185 zł, 240 zł. Porcje, jak za chwilę będzie można zobaczyć, nie są zbyt duże, dlatego możemy doradzić, że warto zamówić co najmniej 5 dań, a tak naprawdę rekomendujemy osiem, bo zdecydowanie warto spróbować wszystkiego co aktualnie jest dostępne. Tym bardziej, że karta ta co kilka dni ulega zmianie, także bieżący zestaw jest w zasadzie niepowtarzalny. Aha, na życzenie każdy zestaw można skomponować w wersji wegetariańskiej.

Wniesiono nam pierwsze danie: wędzona słonina, obtoczona w popiole z ekologicznej trawy, z pestkami prażonej dyni i jogurtem w kamieniu: