Jung & Lecker

Warszawa. Rachunek 2 osoby = 98 zł.

Jung & Lecker to winiarnia specjalizująca się w winach niemieckich (i naprawdę udało nam się tu znaleźć już parę perełek) oraz winebar, gdzie również można zjeść. Jung & Lecker mieści się w samym centrum Warszawy, przy Emilii Plater 14. I to w tym miejscu, jakiś czas temu, paparazzi nakryli Anię Muchę i Filipa Bobka na niby randce, robiąc z tego sensację! ;)

A my tu przychodzimy na lekkie kolacje oraz czasem po wino dla niespodziewanych gości:) Ciekawostką jest bardzo dynamiczna karta, która co prawda ma niewiele pozycji, ale bodajże każdego dnia ulegają one zmianie. Zawsze do wyboru są dwa zestawy składające się z pierwszego i drugiego dania, a wśród stałych pozycji karty znajdziemy zachwycające sałatki!

Podczas tej wizyty decydujemy się na karczochy zapiekane z masłem i czosnkiem (17 zł):


Flaming

Warszawa. Rachunek 2 osoby = 366 zł.

Do Flaminga na Chopina 5 trafiliśmy pierwszy raz chwilę po jego otwarciu, czyli grubo w zeszłym roku jeszcze. Było nas wtedy około 20 osób i była to jedna z gorszych wizyt jakie nam się przytrafiły. Nic nie grało. Powodem była fatalna obsługa, która totalnie nie potrafiła ogarnąć takiej liczby osób:) W restauracji byliśmy prawie tylko my, ale i tak nie dawali rady. Sytuację próbował uratować właściciel, który uraczył nas na tyle wyjątkowym rabatem, że udało mu się zatrzeć to złe wrażenie. Oczywiście należy mieć na uwadze, że był to jeden z pierwszych dni jej funkcjonowania, więc załoga nie miała kiedy się dotrzeć. Poza tym większość tego składu już jest nieobecna :)

Wnętrze Flaminga jest bardzo uporządkowane, czyste i przyjemne. Podoba się większości gościom. Tak wygląda zaraz po przekroczeniu progu:Wystąpił błąd w tym gadżecie.