Pizzeria A Modo Mio

Warszawa, piątek 10 grudnia 2010, rachunek 2 osoby = 130 zł.

Dziś wybraliśmy się do pizzerii A Modo Mio, którą już dobrze znamy, a także pozostałe restauracje włoskie tych samych właścicieli de facto jest to rodzina rodem z Włoch :)

Co prawda pojechaliśmy konkretnie na pizzę, ale postanowiliśmy zacząć od zup :) Zamówiliśmy zupę serową:
oraz grzybową:


Zupa serowa jak zwykle obłędna :) Naprawdę kulinarne dzieło sztuki. Niby prosta zupka, ale jeżeli ktoś lubi sery to naprawdę odpadnie po jej spróbowaniu :) Poprosiliśmy właścicielkę o przepis i obiecała nam go przesłać. Zobaczymy czy naprawdę dotrzyma słowa i zdradzi taką tajemnicę :)

Zupa grzybowa w smaku była o.k., ale mamy poważne przypuszczenia, że tym razem została przygotowana z pieczarek :( Tak było czuć :(

Jeszcze jednym mankamentem było to, że grzanki do zupy zostały podane już w potrawie, a nie w oddzielnym naczynku. Wojtek za grzankami akurat nie przepada i musiał je odsuwać na bok co nie sprzyja komfortowi jedzenia :(

Już wcześniej wybraliśmy danie główne. Tak jak pisaliśmy początkowo miała to być pizza, ale ponieważ dowiedzieliśmy się, że są świeże małże to nie mogliśmy sobie odmówić przyjemności ich skosztowania. A konkretnie padło na:

Pastę z mulami i pomidorami (uwaga: makaron jest domowej roboty!):


Mule w sosie pomidorowym:
Jak widać, mamy nadzieję, na zdjęciu potrawy wyglądają przepysznie i takie właśnie były nasze wrażenia!

Mule świeżutkie i pyszne :) Sos pomidorowy z pomidorów, a nie z koncentratu. W paście sosu odpowiednia ilość, ani za dużo, ani za mało. Muli jak widać ilość także odpowiednia :) Naprawdę porcjami można zaspokoić głód.

Udało nam się również wykonać zdjęcie części lokalu:


Przepraszamy za nie najlepszą jakość zdjęcia, ale niestety wykonanie zdjęć lokali podczas godzin ich pracy jest zawsze utrudnione, gdyż szukamy takiej części lokalu, gdzie akurat nie ma gości - z jasnych powodów oczywiście :)

Lubimy takie restauracje, gdzie za rozsądną cenę można zjeść naprawdę smacznie, nawet świeże owoce morza. Nie jest to co prawda lokal na kolację z okazji zaręczyn, ale jeżeli chcemy zjeść obiad czy kolacje w normalny dzień to naprawdę jest to bardzo dobry wybór!:) Polecamy!

Link do www: http://www.amodomio.pl/

3 komentarze: