4 YE GOODE FOODE

Warszawa, wtorek 18 stycznia 2011, rachnek 2 osoby = 124 zł.

Tego dnia zamierzaliśmy zjeść kolację w Taste Barcelona na Kruczej, ale niestety nie zgodzili się tam na obecność pieska, małej Bezy, która jest white terierem :( Na szczęście obok, konkretnie na Kruczej 16/22, zauważyliśmy ładnie wyglądające miejsce o ciekawej nazwie 4 Ye Goode Foode :) Co więcej dostrzegliśmy przez szybę, że wewnątrz są nasi dobrzy znajomi, Robert i Pawełek, którzy konsumowali z zadowolonymi minami :) Weszliśmy i już pierwsze wrażenie było bardzo miłe:

Okazało się, że chłopcy byli już po pierwszym daniu, bo zamówili wcześniej barszcz czerwony z krokietem z mąki żytniej, z kapustą i grzybami suszonymi oraz wywar warzywny z kurczakiem, kolendrą, imbirem i naleśnikiem, też z mąki żytniej. Od nich dowiedzieliśmy się też, że Ye Goode Foode szczyci się tzw. kuchnią slowfood, a jak ktoś nie wie co to oznacza to prosimy sobie wyguglać :)

My na szybką przystawkę zamówiliśmy 3 pasty: avocado, papryka, oliwki i po kieliszku wina :)


Oczywiście jedliśmy to z pieczywem i najpyszniejsza była papryka :)
Następnie już we czwórkę zamówiliśmy jeszcze po kieliszku wina oraz dania główne:

Gołąbki wegetariańskie i gołąbki z kurczaka i soczewicy:


Na zdjęciu są akurat z kurczaka, ale te wegetariańskie wyglądają identycznie :)

Kurczak curry kurkuma, garam masala:


I detox filet z kurczaka z cukinią i pomidorami:


Każde danie wyśmienite :) Gołąbki to wręcz odkrycie, w pysznej chrupiącej kapuście i oryginalnym w smaku farszu :) Kurczak curry z bardzo dobrze dobraną ilością przypraw, delikatny w smaku, ale aromatyczny :) Ryż ugotowany na sypko z osobno podanym sosem. Detox filet z kurczaka nie dość, że pięknie wygląda na talerzu to wręcz rozpływa się w ustach :)

Pomimo, że nie jesteśmy miłośnikami kurczaków to potrawy, które próbowaliśmy w 4 Ye Goode Foode będziemy polecać każdemu, a samą restauracje zaliczamy do czołówki tych odwiedzonych :)

Link do www: http://yegoodefoode.pl/site/

4 komentarze:

 1. Chodzenie po restauracjach z psem to nieporozumienie

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam jestes nieporozumieniem sredniowiecznym !!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Restauracja została zamknięta. Aktualnie w tym miejscu znajduje się nowa "12 stolików". Relację z niej również umieściliśmy na naszym blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. przeniesiona do teatru syrena na litewskiej

  OdpowiedzUsuń